Embed

Yunanistan:Atina dan Adalara Gitmek

          Atina dan adalara gitmek için önce Atina nın limanı olan Pire ye gitmek gerekiyor. Bu çok kolay. Önce 1 nolu Kıfısıa-Pıraeus yeşil hattına binerek son durağa gidilir. İstasyon çıkışındaki üst geçitle limana ulaşılır. İstasyonun sağ ve soluna sıralanmış acenteler adalara bilet satıyorlar. Limanın içindeki küçük bilet gişeleri daha çok yakın adalara bilet satmaktalar. Yakın ya da uzak bir adaya seyahat etmek istiyorsanız biletinizi önceden almakta yarar var. Sezonda istenilen yer ve zamana, yer bulmak zor olabilir.

          Yakın adalar olan Aegına,Agıstri,Porıs ve Hydraya çalışan acentelerden biri Hellenic Seaways. Web adresi şöyle. www.hsw.gr  size fikir verebilir.                                                 
Hydra adasına dolphin dedikleri denizotobüsleri çalışıyor ve sezonda yer yok. Bir kişi tek yön fiatı ise 25 €. 2 saat kadar sürüyor. Diğer küçük adalara ise büyük feribottlar çalışıyor. Bu yüzden yer bulmak daha kolay. Örnek olarak Aegına adasına tek yön bir kişi 9,50 €. 1saat 25 dakika kadar sürüyor.

          Eğer tatilinize bir Yunan adasında devam etmek gibi bir düşünceniz yoksa, hiç değilse yakın adalardan birine gitmenizi tavsiye ederim. Bizde olduğu gibi orada da herkes için güzel ada değişiyor. Herkes farklı bir adadan bağsediyor.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !