Embed

Yunanistan:Atina da Denize Girmek

          Atina nın çevresinde denize girmek için epeyçe yer var. Bunların bazıları için uzun bir yol,bazıları için de adaya geçmek gerekiyor. Bu da zamanla yarışan gezginler için bir problem. Bu yüzden şehir merkezine yakın ,ulaşımı kolay bir yol var.

          Sıntagma meydanında metro çıkışının yanında ,Parlemanto binasının çapraz karşısında ilk kalkış durağından 5 nolu tranvaya binerek son durağa kadar gidin. Tramvay şehir içinden çıkınca son durağa kadar deniz kıyısını takip ederek gidiyor.

          İstediğiniz durakta inerek tercih hakkınızı kullanırsınız. Yunanlılar genelde sahildeki halk plajlarını ve beachleri tercih ediyorlar. Kalabalığı ve bir yerlerde oturup bir şeyler içmeyi seviyorlar. Halk plajları ücretsiz. İçlerinde soyunma kabinleri ve duş var. Pek temiz olduklarını söylemek  mümkün değil. Buna  karşın suyun temiz olduğu çok yer var.

          Sınırsız bir biletiniz varsa birkaç yerde inip farklı yerleri deneyebilirsiniz. Son durakta inip ileriye doğru yürürseniz daha bakir ama denizi daha temiz plajlar bulmak mümkün.

          Dönüş yolunda ya 5 nolu tramvaya binerek Sıntagma meydanına dönebilir ya da 3 nolu taramaya binerek Pire ye bir metro istasyonu olan Falıro da inip aktarmayla merkeze dönebilirsiniz. Falıro bu tramvayın son duragı olamaktadır.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !